Aluminiowe i stalowe drzwi przeciwpożarowe w systemach SAPA, WICONA oraz JANSEN

OGRODY ZIMOWE ALIPLAST

OGRODY ZIMOWE systemu ALIPLAST

Ogrody zimowe, to coraz popularniejsze rozwiązania architektoniczne, dające poczucie komfortu mieszkania w zgodzie z naturą, całkowicie niezależnie od pory roku oraz zewnętrznych warunków atmosferycznych.

Najczęściej spotykanym materiałem stosowanym do wykonania konstrukcji ogrodów zimowych jest aluminium:  materiał dość lekki, łatwy w montażu i konserwacji, odporny na korozję. Szkielety aluminiowe cechuje duża szczelność i łatwość w kształtowaniu (można stworzyć konstrukcje o dość skomplikowanych bryłach). Dodatkowo możliwe jest użycie profili aluminiowych z przekładkami termoizolacyjnymi, co daje wysoki poziom izolacji cieplnej – jest to rozwiązanie doskonałe do ogrodów zimowych, które mają mieć zastosowanie całoroczne i stanowić formę powiększenia powierzchni mieszkalnej.

Zadaszenia z rodziny systemów Aliplast zapewniają wymaganą izolację termiczną dzięki zastosowaniu konstrukcyjnej przekładki termicznej.

Stosuje się krokwie pośrednie oraz odpowiednie krokwie skrajne, które pozwalają na płynne łączenie ze ścianami pionowymi ogrodów (bez możliwości przemarzania). Przegubowe połączenie w okapie i kalenicy pozwala na ciągłe regulowanie kąta nachylenia dachu (w granicach 5o-45o). Podane rozpiętości elementów nośnych są orientacyjne, zależą od rozstawu krokwi oraz stref obciążenia wiatrem i śniegiem. Istnieje możliwość wzmacniania krokwi i okapu wsuwanymi do wewnątrz odpowiednimi profilami aluminiowymi lub stalowymi. Zaprojektowano również efektywny system odprowadzania wody opadowej z dachu. Stosuje się profile okapowe zintegrowane z rynną lub bez rynny.

Systemy zadaszeń Aliplast przystosowanie są do stosowania wypełnień
z poliwęglanu komorowego, jak i szkła zespolonego. Systemowe rozwiązania zadaszeń ogrodów zimowych ograniczają do minimum stosowanie obróbek blacharskich. Występuje kilka rodzajów listew maskujących: proste, zaokrąglone jak i renowacyjne. Istnieje możliwość instalowania, zarówno nad, jak i pod rynnami, profili i elementów ornamentowych (ozdobne grzebienie, ściągi konstrukcyjne, obudowy rur spustowych).

 Systemy aluminiowe stosowane do produkcji ogrodów zimowych Aliplast, to:

  • ALIVER 100
  • ALIVER 400
  • ALIVER 600
  • ALIVER 1000
  • ALIVER 2000+
  • ALIVER 5000+
  • ALIVER 6000
  • VICTORIAN PLUS

Przykładowe rozwiązania dla ogrodów zimowych w systemie ALIPLAST:

REFERENCJE

ZADZWOŃ

tel.: +48 605 78 78 76
Informacja 24h